Czy cuda się zdarzają? / Do miracles exist?

Tak! I to każdego dnia i cały czas, należy jedynie je zauważyć. Cudem jest to, że oddychasz, sam, bez pomcy sztucznej aparatury. Cudem jest, że widzisz i podziwiasz świat pełen cudownych kolorów, blasków, świateł. Sam fakt, że masz wzrok i dzięki niemu możesz samodzielnie obserwować co tylko chcesz jest cudem samym w sobie. Banalne? Przypomnij sobie reakcję osób, które nie widziały abo niedowidziały i dzięki specjalnie skontruowanym okularom mogły zobaczyć – często pierwszy raz w życiu – swoich bliskich, świat wokół i SIEBIE! – reakcja jest jedna, to niesamowity zachwyt i wzruszenie. Zatem doceniaj to, że widzisz i możesz dzięki swojemu wzrokowi doświadczać życia.

 Cudem jest także to, że masz możliwość rozróżniania smaków, delektowania się jedzeniem. Ba! Wybieraniem tego na co TY masz największą ochotę! Choćby to były codziennie gotowane ziemniaki, które mój tata uwielbia😊

Cudem jest również to, że możesz słyszeć dźwięki wokół Ciebie, szum morza, szelst liści, szum korony drzew, śpiew ptaków, miauczenie kota, szczekanie psa, jadący pociąg po szynach, samochody przejeżdżające ulicą, rozmowy przechodniów, śmiech dzieci, a nawet dźwięk wentylatora. Co więcej, dzięki swojemu zmysłowi możesz wybierać i słuchać dokładnie tego, co lubisz i na co masz ochotę w danym momencie – wystarczy, że włączysz ulubioną muzykę!

Ogromnym cudem jest możliwość czucia poprzez dotyk, jak i poprzez TWOJE emocje. Dotykając doświadczasz zimna i ciepła, stanu ciekłego i stałego, różnych stuktur i powierzchni, jak chropowatości, miękkości czy puszystości. Dotykając wyrażasz miłość do drugiej osoby i także otrzymujesz od niej miłość. Czujesz przyjemność z dotyku. Twoim cudem są także emocje, które są drogowskazem Twojego stanu i tego czy jesteś w wysokich wibracjach czy niskich.

Cudem jest to, że masz relacje ze SOBĄ i innymi ludźmi, że nie jesteś sam, że jesteś kochany i sam kochasz, choćby swojego kota lub psa!

Spróbuj, już od teraz, zauważyć te wszystkie cuda i poczuć wdzięczność za nie. Cudem jest życie samo w sobie. I jeśli tego nie czujesz to zmień swoje życie na takie, jakie TY chcesz. Również po to, żeby dostrzec te cuda.

Jeśli chcesz skupić się na danym momencie TWOJEGO życia to skup się na swoich zmysłach, na odechu, na tym – co widzisz, na tym – co słyszysz, na tym – co czujesz, na tym – co smakujesz i pobądź w tym momencie dłużej, delektuj się tą chwilą, a wtedy zauważysz i docenisz cuda, które dzieją się w TWOIM życiu. Tego życzę TOBIE w Nowym Roku! Zwolnij, zatryzmaj się i dostrzerz piękno w najprostszych rzeczach TWOJEGO życia.


Yes! Everyday, all the time, you just have to notice them. It’s a miracle that you’re breathing, no special apparatus necessary. It’s a miracle that you can see and appreciate this world, full of colors, light and shine. Just the sense of sight and what it allows you to do is a miracle. Sounds trivial? Well, have you ever seen someone who couldn’t see, put on glasses for the first time? To see their loved ones, the world, THEMSELVES. The reaction is full of awe and gratitude. So let’s appreciate our sight and all the other things that allow us to experience the world.

Even food! Tasting different kinds of food, or eating the same favorite food like my dad, is a miracle. It’s also a miracle to hear sounds all around you: the hum of sea waves, the crunch of fall leaves, birds chirping, your pet purring next to you, or just the sound of cars and people passing by. Thanks to your incredible mind you can choose what you tune into. You could even play your favorite music! Touch is another incredible thing, and the emotions it elicits. You can experience hot and cold, different textures and shapes. By touching someone else you can express deep emotions, you can express love. Your personal miracle are your emotions, because they guide you and tell you the state of your vibrations.

It’s a miracle that you can have a relationship with YOURSELF, and other people; that you can maintain relationships, love and be loved, even by your pet!

So let’s try, from now on, to notice all these big and small miracles and be thankful for them. Life is a miracle in itself. And if your life doesn’t suit YOU, you can change it. Change it to notice the miracles.

If you would like to focus on the present moment, focus on and observe your five senses. What are you seeing, hearing, smelling, touching and tasting? How do you feel? Stay with those sensations and cherish them. That’s what I wish for you in this new year. Slow down and notice the beauty in all the simple things in YOUR life.

By agnieszkadietrich

Mam na imię Agnieszka. Mam 45 lat, męża i dwie córki, które mają 12 i 10 lat, a także psa Dahlię, która jest widoczna na jednym ze zdjęć ze wschodem słońca:) Założyłam bloga z ogromnej potrzeby dzielenia się moją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wysokich wibracji, życia w zgodzie ze sobą, ze swoim wewnętrznym Ja. Życie na Ziemi ma być przyjemnością i ciągłym wzrostem. Chcę się podzielić moimi przemyśleniami w tym zakresie i pomóc każdemu z Was w ścieżce wzrostu. Nigdy wcześniej nie pisałam bloga, chociaż moje życie zawodowe jest związane z pisaniem. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, co pomoże mu wzrosnąć lub chociaż zatrzymać się na chwilę. Ukończyłam program coachingowy Mayi Ori - Excellence Academy dla świadomych kobiet, a także mam certyfikat z Channelingu Praktycznego. Jestem również certyfikowanym Life Coach by Mindvalley. Zapraszam na mojego bloga:) My name is Agnieszka. I am 45 years old, I have a husband and two daughters who are 12 and 10 years old, and a dog Dahlia. I have started my blog out of the great need to share my knowledge and experience in the field of high vibrations, living in harmony with myself, with my inner self. Life on Earth is meant to be fun and continuous growth. I want to share my thoughts and help each of you on the path of your own growth. I have never written a blog before, although my professional life is related to writing. I hope everyone will find something for themselves here that will help them grow. I graduated Excellence Academy by Maya Ori, and I am also certified in Practical Channeling. I am also Mindvalley Certified Life Coach. I invite you to my blog:)

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: